Motoryzacja Samochody

popularne czarne samochody

Najbardziej popularnym kolorem samochodu jest czarny. Aut w takiej barwie poszukuje aż 61% użytkowników internetowego serwisu ogłoszeń motoryzacyjnych mobile.eu (www.mobile.eu). Jeżdżę kolorowo Okazuje się, że

Najbardziej popularnym kolorem samochodu jest czarny. Aut w takiej barwie poszukuje aż 61% użytkowników internetowego serwisu ogłoszeń motoryzacyjnych mobile.eu (www.mobile.eu).

Jeżdżę kolorowo

Okazuje się, że wybór samochodu to nie tylko kwestia modelu, marki, pojemności silnika, przedziału cenowego czy rodzaju napędu. Wielu Polaków decydując się na kupno auta, jako kryterium uznaje jego kolor. Jak wynika ze statystyk mobile.eu, najczęściej poszukujemy aut w kolorze czarnym (61%). W pierwszej trójce najbardziej popularnych kolorów znajdują się także srebrny (33%) i szary (20%). Pierwszą ździesiątkę” zamyka kolor fioletowy.

Kolor

%

1.

CZARNY

61

2.

SREBRNY

33

3.

SZARY

20

4.

NIEBIESKI

14

5.

CZERWONY

8

6.

ZIELONY

8

7.

BEĹťOWY

7

8.

BIAŁY

5

9.

ZŁOTY

5

10.

FIOLETOWY

4

źWiększość poszukujących samochodu dokładnie wie, jaki model chce znaleźć. Na platformie mobile.eu użytkownicy mogą szukać aut zgodnych z ich preferencjami i kryteriami, takimi właśnie jak model, marka, rok produkcji, rodzaj paliwa, czy właśnie kolor. Największą popularnością wśród Polaków cieszy się kolor czarny. Pokrywa się to ze wskazaniami innych Europejczyków – kolor czarny jest także najczęściej poszukiwany w Niemczech (74%).” – mówi Remigiusz Smoliński, Country Manager Poland w mobile.international GmbH.

Czarny znaczy …

Jak się okazuje, kolor auta jest nie tylko wyrazem preferencji właściciela, ale także odzwierciedleniem jego charakteru.

źKolor auta może wiele powiedzieć o jego właścicielu. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że istnieje zależność między kolorem samochodu a usposobieniem jego właściciela. Inna sprawa, że barwą auta, jako kryterium wyboru kierują się głównie kobiety – to one są urodzonymi estetkami”, komentuje Katarzyna Dobrowolska autorka publikacji z zakresu koloroterapii.

Co zatem mówią o właścicielach najbardziej popularne kolory samochodów? Jak informuje Katarzyna Dobrowolska, w psychologii tłumaczy się znaczenie kolorów aut w następujący sposób:

A to już wiesz?  Dobre strony o samochodach

Czarny jest kolorem szyku i elegancji, a właściciele aut o tym kolorze mogą mieć skłonności do brawury. Chętnie dominują – nie tylko na drodze. Nie stronią od zbytku, luksusu, szpanu.

Srebrny to najbardziej praktyczny kolor – między innymi dlatego, że nie widać na nim zabrudzeń, co wiąże się z rzadszymi wizytami w myjni. Wybierają go osoby gospodarne, oszczędne, uporządkowane i praktyczne. Posiadacze srebrnych samochodów chcą uchodzić za osoby cieszące się prestiżem.

Szary samochód to spokojny i opanowany kierowca. Nie lubi brawury i ryzyka, bo nie lubi wyróżniać się w tłumie. Jadąc z nim możesz czuć się bezpiecznie.

Czerwony kolor aut wybierany jest przez osoby spontaniczne, żywiołowe i zdecydowane. Kierowcy czerwonych samochodów to optymiści, często lekkoduchy (uwaga: na drodze również), czerpiący radość z życia.

Biały kolor samochodu wybierają osoby niezależne. Kierowca w wypucowanym, nienagannie białym aucie czuje się panem drogi. A wtedy może zapomnieć o istnieniu hamulców. Lepiej na niego uważać.

Czarny charakter na ekranie

Urok samochodów w kolorze czarnym dostrzegli także twórcy światowych i polskich produkcji filmowych. Czarne auto niejednokrotnie pojawiało się na ekranie w roli głównej lub jako pojazd głównego bohatera. Do historii filmu przeszły już chociażby: czarne coupe Chevrolet Blair (1957) z filmu Dirty Dancing, czarny Van GMC, którym podróżowała się Drużyna A, słynny Batmobil Batmana, którego pierwsza wersja była zaadaptowana z Lincolna Futury, czy czarny Pontiac Firebird Trans Am, którym David Hasselhoff poruszał się w filmie Knight Rider. Motoryzacyjne czarne źcharaktery” pojawiały się także w polskich filmach. Główni bohaterowie filmu Trick jeżdżą czarną Laguną i czarnym Megane Coupe, do czarnego Nissana 300Zx wsiada także Jerzy Kiler, a Fiatem 125p w kolorze czarnym (wprawdzie nieco źozdobionym”) porusza się także Darek Jankowski z serialu 39 i pół.

A to już wiesz?  Nowy panel LCD do stosowania w samochodach

Wszystkich poszukujących czarnych samochodów, zapraszamy do serwisu mobile.eu, w bazie którego znajduje się ponad 1,4 miliona ogłoszeń, (25,000 pochodzi z Polski), z czego ponad 250,000 to auta w kolorze czarnym.

O mobile.eu

Serwis mobile.eu powstał w kwietniu 2009 roku. W bazie mobile.eu liczącej ponad 1,4 miliona ogłoszeń, znajduje się szeroki wybór samochodów, pojazdów użytkowych, motocykli i przyczep kempingowych, ok 25 000 z nich pochodzi z Polski. Miesięcznie mobile.eu odwiedzane jest przez ponad 576 000 unikalnych użytkowników (Gemius, 01/2010) co oznacza, że serwis ten jest jednym z najczęściej odwiedzanych internetowych serwisów ogłoszeń motoryzacyjnych w Polsce. mobile.eu jest częścią mobile.international GmbH, do którego należy także świetnie znany w polskim użytkownikom serwis mobile.de. mobile.international GmbH jest wydawcą internetowych serwisów ogłoszeń motoryzacyjnych w pięciu krajach: Polsce, Niemczech, Włoszech, Francji i Rumunii. Siedziba firmy znajduje się pod Berlinem w Niemczech.

hastagi na stronie:

#kolczyki do ucha meskie #czarne kolczyki męskie #jaki jest najmodniejszy kolor w roku 2011 roku dla chłopaków #kolczyki męskie czarne #samochód dla modnej kobiety

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy