Poradnik

Kino na randkę

Wyjazd na weekend, romantyczna kolacja przy świecach, a może wyjście do kina? Jak spędzamy Walentynki? Czy kobiety i mężczyźni lubią randki w kinie? Kto z

Wyjazd na weekend, romantyczna kolacja przy świecach, a może wyjście do kina? Jak spędzamy Walentynki? Czy kobiety i mężczyźni lubią randki w kinie? Kto z partnerów wybiera film? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań przedstawia najnowszy raport Orange i New Age Media – źPreferencje kinowe Polaków”.

Raport potwierdza, że Polacy kochają filmy, aż 43% z nich wymienia pójście do kina jako najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu. W Walentynki zobaczymy więc w kinach wiele par – 54% respondentów przyznaje, że do kina najczęściej chodzi z partnerką lub partnerem. Połowa badanych deklaruje, że lubi spotkania w kinie, a 25% przyznaje, że to właśnie tam byli na pierwszej randce w życiu.

To mężczyźni chętniej wybierają kino jako sposób na wieczór we dwoje (53% wskazań), przy czym najczęściej wybieranymi gatunkami są filmy sensacyjne i kryminały – tak wskazało 64% panów. – Kobiety są bardziej refleksyjne, sala kinowa jest dla nich z reguły miejscem relaksu i wyciszenia, a filmy obyczajowe, komedie, także te romantyczne, preferowanymi gatunkami – mówi Łukasz Borys z agencji badawczej Ipsos.

Potwierdzają to badania. W 2009 roku produkcja źKochaj i Tańcz” została doceniona szczególnie przez kobiety – 16% respondentek uznało ją za najlepszy film roku. W tym sezonie w lutym pojawi się kilka produkcji z miłością w tle. Na ekranach zobaczymy źOświadczyny po irlandzku”, źWciąż ją kocham”, źTo skomplikowane”, źWalentynki” oraz polską komedię romantyczną źRandka w ciemno” z doborową obsadą: Katarzyną Maciąg, Borysem Szycem i Tomaszem Kotem w rolach głównych.

Tymczasem na ekranach nadal można oglądać źAvatar” Jamesa Camerona, który bije rekordy popularności. Czy jest więc szansa na kompromis w wyborze filmu? Badania pokazują, że tak. Aż 72% respondentów deklaruje, że wybór konkretnego tytułu jest najczęściej efektem konsensusu pomiędzy partnerem i partnerką. W dniu zakochanych lepiej jednak nie iść na film z udziałem Angeliny Jolie lub Brada Pitta. To według Polaków najbardziej seksowna para aktorów w Hollywood, co mogłoby przeszkadzać w skupieniu się na współtowarzyszu kinowej randki.

A to już wiesz?  Planujesz zakup wideorejestratora lub nawigacji?

Ci, którzy walentynkowy wieczór spędzą w inny sposób, nowości filmowe mogą obejrzeć w ciągu tygodnia. Wybierając się do kina w środę, także zaoszczędzą. W ramach akcji Środy z Orange, jak co tydzień, będą mieli możliwość nabycia dwóch biletów w cenie jednego. Wszystkich kinomanów zapraszamy też do Klubu Filmowego Orange na Facebooku.

*****

Jakie filmy zostały uznane przez Polaków za najlepsze w 2009 roku? Które były najbardziej przereklamowane? Czy w kinie siadamy zawsze na swoim miejscu? Kto jest najseksowniejszym aktorem zdaniem damskiej części publiczności? Czy mężczyźni rzeczywiście wolą blondynki? Na te i wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedź w pełnym raporcie Orange i New Age Media źPreferencje kinowe Polaków”. Premiera w kwietniu 2010 roku.

Badanie źPreferencje kinowe Polaków” zostało przeprowadzone w styczniu 2010 roku na zlecenie Orange i New Age Media przez instytut Ipsos. Metodologia: badanie ilościowe przeprowadzone na reprezentatywnej próbie 1010 Polaków wieku 15+. W przypadku wykorzystywania materiałów konieczne jest podanie źródła: Raport Orange i New Age Media: Preferencje kinowe Polaków.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy