Podróże Poradnik Samochody

Kierowca w podróży

Kierowca to bardzo odpowiedzialna funkcja podczas każdego urlopu. Dlatego wszyscy powinniśmy się troszczyć o to, aby czuł się świetnie. Na pewno każdy kierowa wie, że

Kierowca to bardzo odpowiedzialna funkcja podczas każdego urlopu. Dlatego wszyscy powinniśmy się troszczyć o to, aby czuł się świetnie. Na pewno każdy kierowa wie, że co 2-3 godziny musi zrobić przerwę, wyjść z samochodu, pooddychać świeżym powietrzem, zrobić kilka prostych ćwiczeń ruchowych. O tym, każdy kierowca wie. Ale ważni są również pasażerowie.

Czy zawsze zdają sobie sprawę z tego, że ich działania i zachowania niezwykle mocno wpływają na pracę kierowcy? Jaki jest idealny pasażer? Przede wszystkim, musimy kategorycznie zaprzestać tekstów pouczających albo źostrzegających” kierowców. Niemile widziane są tego typu zwroty: źUważaj!! Rowerzysta!”, źSkręć w lewo”, źPaaaasyyyy” itd. To denerwuje każdego, nawet najbardziej cierpliwego kierowcę. Pamiętajmy, że to dla niego obciążenie i dodatkowy stres. Drugim niesprzyjającym elementem podróży są kłótnie i wrzaski.

Nie budujmy w samochodzie atmosfery stresu. To ważne! Odłóżmy na później (albo zupełnie) także kłótnie z kierowcą. Jednym słowem, starajmy się uniknąć każdej dodatkowej, nieprzyjemnej sytuacji. Przynajmniej na czas podróży starajmy się zachowywać miłą, przychylną atmosferę. Służy temu luźna, niezobowiązująca rozmowa, dobra, źsamochodowa” muzyka no i oczywiście dobry humor. Pamiętajmy o tym ponieważ pośrednio od tego zależy nasze i innych bezpieczeństwo.
Ew

A to już wiesz?  PLAY przedłuża promocję doładowań

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy