Ciekawostki Dom Poradnik

Jak zrobić świąteczne porządki i nie napracować się

Możesz wykonać sam całą prace albo z pomocą żony, dzieci i innych osób z którymi mieszkasz. Jeżeli jednak mieszkasz sam, zacznij nieco wcześniej, aby zdążyć

Możesz wykonać sam całą prace albo z pomocą żony, dzieci i innych osób z którymi mieszkasz. Jeżeli jednak mieszkasz sam, zacznij nieco wcześniej, aby zdążyć ze wszystkim. Najpierw rozejrzyj się, czy nie ma pajęczyn w rogach sufitu i w innych miejscach. Jeżeli są, zdejmij je.

Jeżeli masz trzepak, wytrzep dywany. Jeżeli nie chcesz trzepać dywanów, odkurz je. Jednak to dopiero zrób później, po umyciu podłóg. Po zdjęciu pajęczyn, zrób porządki w szafkach, szufladach i wszędzie tam, gdzie potrzeba. Potem zetrzyj kurz z wszelkich odsłoniętych miejsc, na których gromadzi się kurz.

Następnie umyj podłogi, odkurz dywany. Zajmij się też zlewami, wanną czy brodzikiem w łazience. Możesz też umyć płytki ścienne, jeżeli tego wymagają. Nie zapomnij o umyciu sedesu.

Jeżeli pracę rozłożysz na kilka dni, na pewno się nie napracujesz. A potem pamiętaj, aby sprzątać co kilka dni na bieżąco, a nie utoniesz w brudzie i w kurzu. Jeżeli nie masz czasu na sprzątanie, zatrudnij kogoś do tej pracy. Tylko pamiętaj, że sprzątaczce też trzeba zapłacić, i to niemało.

Dla faceta najprościej czasem mieć żonę – jej nie trzeba płacić, a i tak wszystko zrobi. Mam nadzieję, ze na świcie jest mało facetów, którzy mają żony tylko po to, aby sprzątały im mieszkanie.

A to już wiesz?  Ruszyły przygotowania do VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy