Jak zrobić ciasto z truskawkami?

Jeżeli chcesz upiec pyszne ciasto z truskawkami, możesz przygotować ciasto wyrobione własnoręcznie. Co trzeba przygotować?

20 dag maki pszennej, pół kostki masła, 1 łyżka śmietany, 2 żółtka, 1/4 szklanki cukru pudru, pół płaskiej łyżeczki proszku.

Masa: 2 szklanki truskawek, 2 białka, pół szklanki cukru pudru, pół paczki cukru waniliowego.

Mąkę z proszkiem i masłem trzeba posiekać nożem, dodać żółtka, cukier, śmietanę i zagnieść szybko ciasto. Uformować kulę i włożyć na 20 minut do lodówki. Następnie wylepić ciastem formę i piec w mocno nagrzanym piekarniku ok. 20 min. W trakcie pieczenia zmniejszyć gaz. Ciasto wyjąć z piekarnika i odstawić do wystygnięcia.

Masa: ubić pianę z białek, dodając cukier puder. Można ubijać na parze, aby piana szybciej gęstniała. Pokrojone w ćwiartki truskawki wymieszać łyżką z pianą i cukrem waniliowym. Wyłożyć masę na upieczone ciasto i zapiec jeszcze przez ok. 10 minut. Można podawać ciepłe.

hastagi na stronie:

#ciasto z truskawkami #jak zrobić ciasto z truskawkami #dobry placek z truskawkami #jak zrobic ciasto z truskawkami #\JAK ZROBIĆ TANIE CIASTO Z TRUSKAWKAMI #jak upiec ciasto z truskawkami #jak zrobić ciasto truskawkowe #dobre ciasto z truskawkami #jak upiec placek z truskawkami

Authors
Tags , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related posts

Top