Hobby Poradnik Wędkowanie

Jak złowić rybę?

Jeżeli masz już wędkę i wybierasz się na ryby, nie zapomnij zabrać przynęty. Na ryby wybierz się o wschodzie słońca lub późnym popołudniem, kiedy słońce

Jeżeli masz już wędkę i wybierasz się na ryby, nie zapomnij zabrać przynęty. Na ryby wybierz się o wschodzie słońca lub późnym popołudniem, kiedy słońce będzie się już miało ku zachodowi. Wtedy ryby wypływają na żer.

Jeżeli dobrze się przygotujesz i będziesz miał cierpliwość, być może żerowanie jakiejś biednej ryby skończy się na Twoim haczyku, a być może nawet w Twoim żołądku.

Kiedy już staniesz na brzegu czy też wypłyniesz łodzią na jezioro, przygotuj na odpowiedniej wysokości spławik, daj odpowiednią ilość obciążników na koniec żyłki, nie zapomnij o zamocowaniu haczyka.

Zanim zarzucisz wędkę, możesz na zanętę rzucić coś do wody, może być to nawet trochę pokruszonego chleba.

Teraz kolej na przynętę. Niektórzy łapią robale, inni kupują białe robaki, jeszcze inni wkładają na haczyk kukurydzę z puszki. A co ty masz na przynętę?

Jeśli chcesz złapać rybę, możesz też użyć jako przynęty zwykłego chleba, a nawet chleba z domieszką miodu. Umocowujesz więc przynętę, taką, jaką przygotowałeś wcześniej, i zarzucasz. Nie zapomnij zabezpieczyć żyłki, aby nie poplątała Ci się cała i nie uciekła gdzieś w krzaki.

Teraz czekaj. Nadszedł czas na ćwiczenie cierpliwości. Im bardziej będziesz cierpliwy, tym lepiej. Czekaj pięć minut, dziesięć, pół godziny, godzinę. Być może uda Ci się coś złowić, a jeśli nie, nie przejmuj się. Kiedyś musi się udać. Pamiętaj tylko, aby od czasu do czasu sprawdzać, czy nic się nie złapało na wędkę i wkładać nową przynętę, jeśli tamta zniknie.

Obserwuj spławik. Kiedy się poruszy, być może oznacza to właśnie złowienie upragnionej ryby. Wtedy lekko poderwij wędkę ku górze i zwijaj szybko żyłkę kołowrotkiem.

Zanim zaczniesz łowić w danym miejscu, dowiedz się, czy są tam w ogóle jakieś ryby i czy miejsce to nie jest na tyle zanieczyszczone, że nie można jeść stamtąd żadnych ryb. Poza tym, jeśli teren jest skażony, najprawdopodobniej ryb w nim nie będzie.

A to już wiesz?  Boost your conditions

Jeśli nie możesz dłuższy czas złowić ryby, a wiesz, że one tam są, bo wyskakują bezczelnie z wody, jednak żadna nie chce akurat zahaczyć się o Twój haczyk – nie załamuj się. Na pewno nadejdzie taki dzień, w którym któraś z tych ryb będzie Twoja. Powodzenia.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy