Jak zdać egzamin na prawo jazdy?

Przygotowując się do egzaminu musisz pamiętać o tym, że aby zdać go, musisz znać dobrze zarówno teorię, jak i praktykę. Jeżeli nie radzisz sobie z rozwiązywaniem testów, skorzystać z płyty, którą możesz zapewne kupić nawet w Twojej szkole jazdy.

Na niej są przeróżne kombinacje testów, z których możesz korzystać przy przygotowaniach do egzaminu. Oczywiście, zanim zaczniesz robić testy i jeździć, naucz się znaków oraz prędkości, jakie obowiązują na danej drodze i jakich nie możesz przekroczyć.

079056c.jpg

Czytaj kodeks uważnie. Zwracaj przede wszystkim uwagę na to, gdzie jest mowa o ruchu na drodze. To, jak rejestrować pojazd możesz zawsze przeczytać, natomiast zasady poruszania się na drodze powinieneś mieć w małym paluszku.

Jeśli jesteś już na etapie ćwiczeń na placu manewrowym i jeździsz już z instruktorem po mieście, pamiętaj, aby o wszystko pytać. Jeżeli czegoś nie wiesz lub nie jesteś pewien – zadawaj pytania. Nawet, jeśli wydadzą Ci się one błahe, pytaj. Jeżdżąc samochodem musisz przecież wiedzieć o nim i o poruszaniu się na drodze jak najwięcej.

Jeżeli rzeczywiście nie możesz poradzić sobie z testami, ćwicz. Im więcej, tym lepiej. Próbuj je wykonywać codziennie, i jeśli masz możliwość sprawdzania błędów, zrób to. Na nich również uczysz się.

Zanim zapiszesz się na egzamin, nie powinieneś robić żadnych błędów w testach i musisz umieć już dobrze jeździć. Jeżeli coś nie wychodzi Ci czy nie znasz którejś z zasad, np. poruszanie się na rondzie niekierowanym, przećwicz to jeszcze raz z instruktorem. Czasami warto dokupić dodatkowe lekcje, niż nie zdać egzaminu. Staraj się również jeździć z kimś, kto dobrze prowadzi, oczywiście, Ty będziesz pasażerem, który tylko przygląda się.
mks

hastagi na stronie:

#testy na prawo jazdy 2011 #darmowe testy na prawo jazdy 2011 #EGZAMIN NA PRAWO JAZDY 2011 #testy na prawo jazdy 2011 online #nowe testy na prawo jazdy 2011 #ile kosztuje egzamin na prawo jazdy 2011 #testy na prawo jazdy 2011 darmowe #testy na prawo jazdy 2011 pdf #prawko 2011 #testy na prawo jazdy 2011 za darmo

Authors
Tags , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related posts

Top