Jak kupić działkę?

Jeżeli zamierzasz kupić działkę, zrób to w czasie, kiedy jest ciepło, kiedy widać ziemię, którą kupujesz. W zimie bardzo trudno jest ocenić, co to za ziemia, czy jest tam mokro czy sucho, ponieważ wszystko jest pokryte śniegiem. Wiosna, lato i jesień to najlepszy czas na szukanie działek.

Jednak wtedy ziemia drożeje. Jest to naturalne, ponieważ z każdym nadejściem sezonu na kupowanie działek, tak się dzieje. Właściciele czekają zwykle właśnie do wiosny ze sprzedażą ziemi. Wtedy oni także mają ułatwione zadanie, ponieważ mogą zaprezentować dobre walory ziemi, którą chcą sprzedać. Kiedy rośnie trawa, inne roślinki, drzewa, i pięknie śpiewają ptaki, wszytko wygląda lepiej i mamy ochotę kupić działkę w takim miejscu. Dodatkowo, jeśli jest ładna pogoda i świeci słońce, a do tego jeszcze z działki roztacza się piękny widok – mamy większą ochotę na kupienie jej, aby zbudować w przyszłości na niej dom i zamieszkać w takim ładnym, spokojnym miejscu.

ak kupić działkę? Jk kupić działkę? Ja kupić działkę? Jakkupić działkę? Jak upić działkę? Jak kpić działkę?

Dlatego, zanim zdecydujemy się na działkę w konkretnym miejscu, zastanówmy się, gdzie naprawdę chcemy ją kupić. Weźmy po uwagę wszystkie czynniki, takie jak odległość pracy od działki, odległość do szkoły i przedszkola, jeśli mamy małe dzieci lub zamierzamy je mieć. Na pewno ważna jest też odległość do ośrodka zdrowia, sklepu a nawet kościoła. Weźmy pod uwagę również komunikacją miejską, jeśli działka jest w mieście, i podmiejską, jeśli działka znajduje się poza miastem. Wszelkie odległości są ważne, zwłaszcza odległość do autobusu, pociągu, czy busa, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają samochodu i nie chcą go mieć. Jednak, nawet dla posiadaczy czterech kółek takie odległości są ważne, ponieważ zawsze może stać się niemożliwym np. dotarcie samochodem do pracy, czy odwiezienie dziecka do szkoły, i wtedy trzeba będzie skorzystać ze środka komunikacji miejskiej, podmiejskiej czy międzymiastowej.

Zatem, zanim jeszcze zaczniemy poszukiwania działki, powinniśmy zastanowić się, gdzie chcemy ja kupić. Czy wolimy mieszkać w mieście, czy na wsi. Czy chcemy przeprowadzić się zupełnie w inny rejon Polski, czy zostajemy w tym miejscu,w którym jesteśmy teraz, i działki szukamy np. w promieniu 30 km od miejsca obecnego zamieszkania. Kiedy już będziemy mieli sprecyzowane to, w jakim miejscu chcemy kupować działkę, możemy zawężyć obszar poszukiwanie do tego właśnie miejsca.

Jak szukać działki, aby ją znaleźć? Możemy robić to na wiele sposobów. Na pewno możemy szukać działki na własną rękę lub za pomocą biura nieruchomości. Jeżeli korzystamy z biura nieruchomości, możemy zgłosić się do wybranego przez siebie biura, i podpisujemy umowę. Precyzujemy, jakimi działkami jesteśmy zainteresowani, podajemy wielkość szukanej działki, cenę, do jakiej chcielibyśmy ją kupić, miejsce, w którym powinna się znajdować działka. Pamiętajmy, że podpisując umowę z jednym biurem, możemy też podpisać z innym, czy z dowolną liczbą biur nieruchomości. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, czy umowa, którą podpisujemy, jest na wyłączność. Najlepiej, aby nie była to umowa na wyłączność, ponieważ łatwiej jest znaleźć działkę szukając jej przez niejedno biuro, a także samodzielnie.

Szukając działki na własną rękę, możemy robić to na wiele sposobów. Rozklejajmy ogłoszenie o tym, ze szukamy działki. Najlepiej i najsensowniej jest zrobić to w okolicy, w której chcemy kupić działkę. Oprócz tego rozglądajmy się za ogłoszeniami o sprzedaży działek. Przejedźmy się po okolicy, zobaczmy, czy nie ma tam ogłoszeń dotyczących sprzedaży działki.

Najwygodniej jednak jest szukać działki za pomocą Internetu. Nie zapominajmy, że pośrednicy sprzedający działki mają swoje strony internetowe i swoje bazy nieruchomości, działek. Zatem, możemy znaleźć daną działkę za pomocą Internetu, na stronie biura nieruchomości, i umówić się na obejrzenie danej działki. Później kupujemy ją właśnie przez pośrednika.

Oprócz szukania działek na stronach pośredników, szukajmy na własną rękę w ogłoszeniach internetowych. Wiele osób umieszcza ogłoszenia o sprzedaży działki na przeróżnych portalach z darmowymi ogłoszeniami, w bazach ogłoszeniowych. Ponadto, sam możesz umieścić ogłoszenie o tym, że szukasz działki w danej okolicy. Sprecyzuj dokładnie to, czego szukasz – wtedy możliwe, że któryś z właścicieli zgłosi się do Ciebie, jednak najczęściej w takich sytuacjach mogą rozdzwonić się do Ciebie telefony od pośredników. To oni najczęściej penetrują Internet w poszukiwaniu klientów kupujących dla swoich klientów sprzedających działkę. Na zgłoszenie się właściciela działki nie liczyłabym zbytnio, ponieważ oni są bierni, tak samo jak bierny byłbyś Ty, gdybyś poprzestał tylko na pozostawieniu w świecie wirtualnym informacji o tym, że szukasz działki.

Dlatego, im więcej narzędzi włączasz w szukanie, tym szybciej znajdziesz działkę odpowiadającą Twoim wymaganiom. Miej więc oczy i uszy szeroko otwarte, zwracaj uwagę nawet na to, jeżeli ktoś rozmawia o sprzedaży czy kupnie działki. Poza tym, e kupujesz ją na własną rękę, dowiedz się wszystkiego na temat stanu prawnego danej nieruchomości, jeśli już ją znajdziesz. Oczywiście, umowa kupna jest dokonywana w biurze u notariusza, jednak nie zaszkodzi, abyś dodatkowo dowiedział się w gminie i w sądzie do kogo należy dana działka i czy nikt oprócz Ciebie nie ma do niej prawa.
ika

hastagi na stronie:

#ceny działek 2011 #jak kupić działkę rod #kupno działki rod #jak tanio kupić działkę #umowa kupna sprzedaży działki rod #ceny działek pracowniczych #umowa kupna sprzedaży działki rekreacyjnej pdf #umowa kupna sprzedażu rod #zakup działki rod #sprzedaż działki rod

Authors

Related posts

Top