Dobre uszyty i skrojony garnitur

Luksus to pojęcie względne, co innego dla każdego. Zazwyczaj wyznacznikiem jest cena – im wyższa, tym lepszy produkt. Dobry garnitur nie znaczy drogi garnitur. Luksus to także możliwość poczucia się wyjątkowym – twierdzą styliści z salonu Concierge – u nas klient jest najważniejszy, a to bezcenne uczucie – dodają z uśmiechem.

Może należy najpierw zdefiniować, co to znaczy drogi garnitur. Przedział cenowy tychże jest wyjątkowo szeroki. Od oferty popularnych sklepów sieciowych, gdzie ubrać się można już za kilkaset złotych , po garniturowe haute couture, gdzie cena stroju równa się wartości wyszukanego apartamentu.

Do tej pory, najdroższym garniturem świata jest ten zaprojektowany przez przez połączone siły Stuarta Hughes’s i Richard Jewels. Garnitur został uszyty z kaszmiru i wysadzony 480 diamentami. Jego wartość to 900tys dolarów. Następny w kolejności był strój stworzony przez Alexandra Amosu

Zdobycie wystarczającej ilości materiału na garnitur zajęło 3 lata, zaś prace nad nim – 80 godzin.

Przytoczone przykłady to nie reguła, raczej wyjątkowe „dzieła sztuki”, pojedyncze egzemplarze. Jeśli chodzi o szerzej dostępną produkcję, prym wiedzie forma Briori, gdzie najlepsze garnitury kosztują nawet do 43tys dolarów. Regularnie, to ok 10tys. Mimo ceny, znajdują one nabywców.

W Polsce jednak, sprawy mają się nieco inaczej. Większość światowych marek luksusowych nadal nie egzystuje na krajowym rynku. W modzie męskiej sytuacja zmienia się nawet wolniej niż w damskiej. Panowie dość zachowawczo podchodzą do kwestii stroju, szczególnie w przypadku garniturów – twierdzą specjaliści z Concierge. Również w kwestii ceny.

Utarło się przekonanie, że garnitur kupuje się jeden, i najlepiej nie za drogi. Mało kto zdaje sobie sprawę, że w przypadku tego klasycznego męskiego stroju, luksus wynikający z jakości nie musi rujnować portfela.

Dobre uszyty i skrojony garnitur to wydatek rzędu ok 1 – 2 tys zł.- twierdzi Szymon Fryc z Concierge. W profesjonalnych salonach, w tej cenie można nabyć klasyczny garnitur uznanych marek, jak Digel cy Pierre Cardin. Kluczem do sekretu jest wybór marki. Lepiej zdecydować się na ubiór producenta specjalizującego się w tego rodzaju strojach. Wbrew pozorom, nie muszą one być bardzo drogie. W przypadku marek z najwyższej półki, płaci się nie tyle za jakość, co otaczającą daną markę aurę luksusu.

Jaki jest więc zloty środek? Nie warto przepłacać, ale też nadmiernie oszczędzać. Nawet krajowi producenci, jak Bytom, bronią się w kwestii jakości. Luksus to nie tylko cena, i o tym należy pamiętać. Najdroższe garnitury to na pewno przyjemność, ale nie konieczność. W wyglądzie i użytkowaniu, nie ma wielkiej różnicy pomiędzy strojem za 2 , a tym za 10 tysięcy. Styliści twierdzą, że sekret tkwi w dodatkach . To elementy takie jak spinki do mankietów czy jedwabny krawat potrafią zmienić stworzyć odpowiedni wizerunek.

To chyba dobra wiadomość dla wszystkich eleganckich mężczyzn. Nie trzeba być milionerem,żeby dobrze wyglądać.

[źródło: media.365pr.pl]

hastagi na stronie:

#garnitury bytom ceny #najlepsze garnitury #garnitury bytom cennik #bytom garnitury ceny #garnitury 2011 #garnitury męskie 2011 #dobre garnitury #digel ceny #męskie garnitury 2011 #luksusowe garnitury

Authors

Related posts

Top