Ciekawostki Poradnik Praca

Czy nadajesz się na przywódcę?

Lubisz rządzić i stać na czele jakiegoś ugrupowania? I dobrze, bo prawdopodobnie jesteś w tym naprawdę dobry. Jesteś doskonałym mówcą i masz bardzo dobry wpływ

Lubisz rządzić i stać na czele jakiegoś ugrupowania? I dobrze, bo prawdopodobnie jesteś w tym naprawdę dobry. Jesteś doskonałym mówcą i masz bardzo dobry wpływ na ludzi, którzy często się potykają i poddają. Tylko tak dalej! Nie zmieniaj się, bo inni to bardzo w tobie cenią. Jeśli zaś uznasz, że jesteś tym wszystkim już zmęczony, wycofaj się z godnością i honorem, dyskretnie źprzekaż komuś pałeczkę”.

078026b.jpg

Administracja to zawsze bardzo rozbudowana sieć. Administracja państwowa, wojewódzka, lokalna. Wszystkie muszą się nawzajem uzupełniać. Ĺťadne nie może istnieć bez innej. To tak, jak w symbiozie – jeden daje coś drugiemu, ten korzysta, ale w zamian ofiarowuje również coś od siebie drugiemu, z czego ten również skorzysta.

Oznacza to więc konieczność nauki współżycia razem, w grupie. Tego, że trzeba sobie pomagać, żyć w zgodzie, symbiozie. Ĺťe ty nie możesz żyć bez drugiej osoby, a ona nie może bez ciebie. I taki układ jest bardzo ważny, dlatego nie możesz go nigdy zaniedbać, bo bez symbiozy nie ma życia, nie ma szczęścia, nie ma zdrowia – nie ma nic. Pamiętaj więc o tym. Jeśli pracujesz w administracji, to znak, że umiesz dysponować swoim czasem.

Potrafisz podzielić go na: pracę, aktywny wypoczynek, bierny wypoczynek, naukę, rozwijanie więzi międzyludzkich i relaks. To wbrew pozorom bardzo ważna umiejętność – być na tyle zorganizowanym, aby zawsze mieć wszystko dopięte na przysłowiowy ostatni guzik i nigdy nie być na tzw. źwariackich papierach”. Inni to bardzo w tobie doceniają. Jedyne, co możesz jeszcze zrobić w tej kwestii to propagowanie tej idei wśród innych ludzi – szczególnie tych najbardziej zabieganych, którzy nie potrafią sobie poradzić z tym, co mają do zrobienia. Bo ty sam jesteś doskonałym przykładem tego, że można mieć wiele obowiązków na głowie, ale umieć to wszystko pogodzić tak, że zostaje ci nawet sporo czasu wolnego, tylko do własnej dyspozycji, podczas którego robisz wszystko to, na co masz tylko ochotę. I tak trzymać! Dlatego spróbuj przenieść twoje niezwykłe umiejętności na innych, bo kto ma ich tego nauczyć, jeśli nie ty, który akurat możesz śmiało posłużyć za wzór w tej kwestii?
Marta Akuszewska

A to już wiesz?  Limitowana kolekcja luksusowych kostiumów kąpielowych

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy