100 % dobry garnitur, czyli z czego szyć garnitur

100 % jakości, czyli z czego szyć garnitur.

Na dobry garnitur składa się wiele czynników. Od wyboru marki, koloru czy fasonu aż do drobnych wykończeń. Specjaliści z Concierge, salonu znanego z wysokiej jakości markowych garniturów, zdradzają kilka szczegółów dotyczących cech dobrego stroju.

Oprócz dopasowania garnituru do przyszłego właściciela, ważnym jest także zwrócenie uwagi na materiał. To prawie kluczowy element, decydujący o tym, czy mamy do czynienia z wartościowym produktem. Najbardziej popularnym włóknem jest wełna. Wiadomo, im lepszej jakości, tym garnitur lepszy (ale i droższy). Najbardziej szlachetna, pochodzi od andyjskich lam. Unikatowość tychże powoduje zawrotne ceny garniturów z niej wykonanych.

Bardziej popularna jest wełna czesankowa – i tu rozróżniamy różne gęstości splotu,jakości nitki. Należy sprawdzić cyfrę na metce – 100’S to przyzwoita jakość, jednak im cyfra wyższa, tym lepiej, materiał mniej się gniecie. W praktyce, wełna występuje często z domieszką, szczególnie poliestru. Pomaga to utrzymać garnitur w dobrym stanie przez dłuższy czas. Jednak prawdziwi puryści negują takie rozwiązania. Co innego domieszka kaszmiru czy jedwabiu – to podwyższa co prawda cenę, ale różnice widać gołym okiem.

Zdarzają się także garnitury bawełniane. Ich lekko nieformalny charakter może podobać się niektórym Panom, jednak są wyjątkowo niepraktyczne. Łatwo się gniotom, nie trzymają kantów i pasują na niewiele okazji. Raczej nie prowadzimy garniturów bawelnianych, są mało popularne. Jednak już lniane tak .To doskonała alternatywa na lato – mówią w Concierge.

Bardzo ważne są też wykończenia – np. „antypoślizgowy” pasek wewnątrz spodni, zapobiegający wysuwaniu się koszuli, musi być z szorstkiego materiału. Ważne są też detale– nierówno obszyte dziurki w marynarce to dobra rzecz – oznacza ręczne wykończenie.

Dopełnieniem garnituru jest dobrej jakości koszula – im więcej bawełny, tym lepiej. Najlepsze, to te w 100% bawełniane, prym wiedzie tu egipska bawełna. Ich jakość jest niepodważalna.

Na koniec, warto pamiętać o jednej zasadzie. Garnitur to zazwyczaj zakup na lata – warto więc spędzić trochę czasu dobierając odpowiedni. Nie wstydzicie się pytać Panowie – mówią w Concierge – z garniturem jak z dobrym winem, pośpiech przy zakupie nie służy nikomu.

[źródło: media.365pr]

hastagi na stronie:

#z czego garnitur #garnitury 2012 #garnitury męskie 2012 #najmodniejsze garnitury 2012 #skład garnituru #garnitur 2012 #markowe garnitury #z czego najlepsze garnitury

Authors

Related posts

One Comment;

Comments are closed.

Top