unisex

Ona to on, czyli mężczyzna się rozmywa – nadchodzi unisex

Już od jakiegoś czasu w modzie pojawia się dość dziwny trend. Jest nim androginiczność. Granica między tym co męskie i tym co kobiece niebezpiecznie się zaciera. Jakie to ma znaczenie dla męskiej mody, i czy miejsca takie jak Concierge stracą racje bytu? Przyjrzyjmy się temu bliżej…

Zaczęło się od mężczyzny metroseksualnego. Wypielęgnowany, modny, zawsze na czasie. Poczałkowo ten typ kojarzony był głównie ze środowiskami homoseksualnymi. Jednak wkrótce coraz więcej „normalnych” mężczyzn zaczęło przywiązywać wagę do swojego wyglądu zyskując na to społeczne przyzwolenie. I stąd droga była już bardzo prosta..

Potem był styl Emo i jego naczelni przedstawiciele – młodzieńcy z zespołu Tokyo Hotel. Sam wokalista jest żywym przykładem androginiczności. Jego uroda, chuda sylwetka i dziwny styl wymykają się jakiejkolwiek kategorii. Gdy pojawił się na pokazie duetu Dsquared, trudno było ocenić płeć. Dziś, największe tryumfy święcą – Lea T (transseksualna modelka) oraz Andriej Perlic, serbski model, na pierwszy rzut oka delikatna …blondynka.

Podobnie jest w modzie. Od lat obecne, coraz popularniejsze są garnitury kobiece. Moda damska pełnym garściami czerpie z szafy przeciwnej płci. Jednak ostatnio działa to też w drugą stronę, aż do granicy uniseksu. Spodnie rurki, cienkie T-shirty, akcesoria – wystarczy spojrzeć na ofertę sieciowych sklepów skierowanych do młodszych odbiorców. Nie łatwo rozróżnić dział męski od kobiecego. Trend-spotterzyy magazynu Fashion przepowiadają, że nowy sfeminizowany mężczyzna wyprze typ mucho. Nie tylko w kwestii mody.

Jak więc być modnym mężczyzną nie tracąc nic ze swej męskości? Czy więc jesteśmy skazani na unisex? Całe szczęście nie do końca. Kobiety, może i kochające smokingi, chętnie wracają do szpilek i swoich ultra-kobiecych sukienek. Jeśli jednak aktualne trendy nie pozwalają nam na zachowanie wierności sobie, warto skierować się ku …klasyce. Klasyczna elegancja, zarówno męska jak i damska, stawia raczej na jasny podział ról. A w klasyce, piękna jest jej ponadczasowość.

Tak jak mała czarna dla Pań, szpilki i czerwona szminka. Dla Panów zaś bezbłędnym, i zawsze aktualnym zestawieniem będzie zawsze garnitur. Choć, jak twierdzą pracownicy Concierge i tu widać oznaki nowych trendów ( jak taliowane marynarki czy cienkie krawaty unisex). Jednak męski garnitur dobrej jakości, w swojej podstawowej wersji pozostanie na zawsze atrybutem prawdziwego mężczyzny.

Nie warto więc dawać się zwariować. Moda, jak to moda, przemija równie szybko co pory roku. Dziś mamy unisex, jutro będzie co innego. Jeśli więc przeraża Panów nowy trend, lepiej zaopatrzyć się w porządny garnitur i spokojnie przeczekać – mówi stylista Concierge. Panie i tak was docenią …

[źródło: media.365pr.pl]

hastagi na stronie:

#Andiej Perlic #Andriej Perlic #andiej perlic model #Andriej Perlic model

Authors

Related posts

Top