R2 – Lew Rycerskości 2010

Krakowska fundacja R2 zwyciężyła w plebiscycie Lew Rycerskości 2010 tygodnika WPROST. R2 to zespół ratowników medycznych na rowerach i motorach, działający charytatywnie na terenie Krakowa. Zwycięstwo R2 w pierwszej edycji plebiscytu Lew Rycerskości zostało ogłoszone we wtorek podczas uroczystej gali w Laboratorium CSW w Warszawie.

Do tytułu Lwa Rycerskości nominowani byli także: piłkarz ręczny Karol Bielecki, żeglarz kapitan Krzysztof Baranowski, podróżnik Marek Kamiński oraz fotografik Tomasz Tomaszewski.

Lew Rycerskości to projekt, którego motywem przewodnim jest współczesny rycerz-dżentelmen. Wśród innych wyróżnia go postępowanie zgodne z ponadczasowymi zasadami, które zawiera manifest kampanii „Za rycerskość” prowadzonej na całym świecie przez markę Chivas Regal, partnera projektu. Jego głównym celem jest przypomnienie znaczenia tych cech i nadanie im współczesnych konotacji. Pokazanie, że we współczesnym świecie za wartościami stoją bardzo konkretni ludzie i ich działania. Dlatego warto brać z nich przykład i stawiać za wzór do naśladowania.

„Współcześni dżentelmeni to charyzmatyczne osobowości uosabiające takie wartości, jak: ODWAGA, HONOR, BRATERSTWO, SZARMANCKOŚĆ, MĘSTWO, czy UCZCIWOŚĆ. Gratuluję grupie R2, naszym tegorocznym zwycięzcom, ale także pozostałym laureatom plebiscytu. W świecie postępowania zgodnie z rycerskimi wartości wszyscy są równi” – mówił na gali Piotr Najsztub.

„Wszyscy nominowani do nagrody Lew Rycerskości 2010 to współcześni rycerze-dżentelmeni. Nie noszą zbroi i mieczy, ale nigdy się nie poddają. Walczą z przeciwnościami losu i własnymi ograniczeniami. Zwycięzcy plebiscytu Lew Rycerskości 2010, grupa R2, to rycerskie bractwo, tyle że – zgodnie z duchem czasu – dosiadające stalowych rumaków, aby ratować ludzkie życie na krakowskich ulicach” – podkreśla Mikołaj Szymborski, senior brand manager deluxe whiskies&cognacs Wyborowej S.A., do której należy marka Chivas Regal.

Sylwetki nominowanych do tytułu Lwa Rycerskości były prezentowane w listopadzie i grudniu 2010 r. na łamach tygodnika WPROST, można się było z nimi zapoznać również na stronie internetowej http://lew-rycerskosci.wprost.pl/. Głosowanie trwało do końca marca 2011. Głosami czytelników i internautów wygrała fundacja R2.

KOLEJNA EDYCJA LWA RYCERSKOŚCI JESZCZE W TYM ROKU!

hastagi na stronie:

#lew rycerskości

Authors

Related posts

Top